Relus ter Beek
AchternaamBeek
Tussenvoegsel(s)ter
RoepnaamRelus
Doop-/artiest of echte naamAurelus Louis
Geboortedatum1944-01-18
Sterftedatum2008-09-29
Leeftijd64
OorzaakGezondheid
SexeMannelijk

Biografie
Aurelus Louis (Relus) ter Beek (Coevorden, 18 januari 1944 - Assen, 29 september 2008) was een Nederlands politicus.

Ter Beek behaalde zijn kandidaats in de politieke en sociale wetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam. Hij was een voormalige voorzitter van de PvdA-jongeren die in de jaren zeventig en tachtig als buitenland-woordvoerder van de PvdA-fractie een belangrijke rol speelde in de debatten over Zuid-Afrika en kernwapens. Hij behoorde op buitenlandbeleid tot de linkervleugel van zijn partij.

Hij werd minister van Defensie in het derde Kabinet-Lubbers. In zijn prioriteitennota werd besloten tot inkrimping en professionalisering van de Nederlandse krijgsmacht en tot opschorting van de dienstplicht. Ter Beek was eerstverantwoordelijke voor de Nederlandse deelname aan de Golfoorlog van 1990-1991 en voor de uitzending van Nederlandse militairen naar BosniŽ (Srebrenica).

Op 1 januari 1995 werd hij benoemd tot commissaris van de Koningin van de provincie Drenthe.

Op 26 augustus 2008 werd door de provincie Drenthe bekendgemaakt dat Relus Ter Beek leed aan longkanker. Op 29 september 2008 overleed hij na een kortstondig ziekbed op 64-jarige leeftijd aan de gevolgen van deze ziekte.

Terug


Medeleven
troostplek.nl23-09-2017

Sterkte aan alle nabestaanden.